javascript

Auto Gaz

Instalacje

BRC do silników z bezpośrednim wtryskiem

sequnt direct injection brcInstalacja gazowa Sequent Direct Injection (w skrócie SDI) to nowoczesny system lpg przeznaczony do montażu w autach z silnikami z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

System SDI został opracowany indywidualnie dla danego typu silnika. Stosowany jest do samochodów 4-cylindrowych wolnossących lub turbodoładowanych o mocy maksymalnej do 272 KM. System ten, jak reszta z rodziny Sequent jest bezobsługowy – przełączenie na gaz następuje automatycznie po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury.

Sequent Direct Injection (SDI) powstał na bazie systemów rodziny BRC Sequent, zachowując te same elementy składowe pozwalające na podawanie odparowanego gazu do kanałów dolotowych silnika. System odróżnia się od tradycyjnej instalacji IV generacji odpowiednio dostosowanym do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny sterownikiem, którego oprogramowanie oprócz emulacji pracy wtryskiwaczy benzynowych pozwala na ich okresowe włączanie. Zapewnia to usuwanie produktów spalania z ich końcówek oraz niezbędne chłodzenie bez którego uległyby bardzo szybkiemu uszkodzeniu.


STAG do silników z bezpośrednim wtryskiem

STAG 400 dpiSTAG 400 DPI doskonale współpracuje z technologią bezpośredniego wtrysku benzyny, stosowaną coraz powszechniej w nowoczesnych silnikach benzynowych. Dzięki temu użytkowanie samochodów wyposażonych w silniki z bezpośrednim wtryskiem oraz instalację gazową STAG 400 DPI, staje się bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

Zaawansowane technologicznie silniki wspierane przez szereg podzespołów elektronicznych są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany zadanych fabrycznie parametrów pracy. Dlatego montowana w nich instalacja musi idealnie współpracować z komputerem pojazdu. Doskonałą integrację układów zasilania benzynowego i gazowego w silnikach z bezpośrednim wtryskiem, zapewnia specjalnie dedykowana dla tego rodzaju zasilania instalacja STAG 400 DPI.

STAG 400 DPI produkowany jest w oparciu o nowoczesną technologię i na bazie najwyższej jakości podzespołów elektronicznych. Wszystko to sprawia, że jest to sterownik doskonale współpracujący z technologią bezpośredniego wtrysku benzyny, stosowaną coraz powszechniej w nowoczesnych silnikach benzynowych. Dzięki temu użytkowanie samochodów wyposażonych w silniki z bezpośrednim wtryskiem oraz instalację gazową STAG 400 DPI, staje się bardziej ekonomiczne i ekologiczne. STAG 400 DPI jest produkowany w oparciu o najnowszą technologię i na bazie najwyższej jakości podzespołów elektronicznych. Sterownik został wyposażony w innowacyjne oprogramowanie z szeregiem użytecznych funkcji. Wszystko to sprawia, że jest to obecnie najnowocześniejszy, najlepszy sterownik gazu do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

Zalety instalacji STAG 400 DPI

 • precyzyjne dawkowanie gazu w całym zakresie obrotów przy minimalnym poborze benzyny.
 • utrzymanie kluczowych parametrów pracy silnika jak przy pełnym zasilaniu benzyną.
 • innowacyjny sposób dawkowania gazu zapewniający stabilną pracę silnika.
 • automatyczne, niewyczuwalne przejście na zasilanie gazowe.
 • schemat podłączenia oraz kalibracja podobne jak w pozostałych sterownikach STAG.
 • zastosowanie nowych narzędzi umożliwiających szybką kalibrację.
 • niezwykła precyzja autokalibracji.
 • wbudowany adapter OBDII/EOBD.
 • rozbudowany system autodiagnozy.
 • zintegrowany emulator ciśnienia benzyny.
 • mapa graficzna 3D.
 • obsługa dotrysków. odczytywanie korekcji ECU.
 • podgląd parametrów pracy na oscyloskopie.
 • przejrzysty program do kalibracji.

Komunikacja z OBD II/EOBD
Sterownik posiada zintegrowany adapter umożliwiający komunikację z komputerem benzynowym poprzez protokoły OBD II/EOBD

Komfort i wygoda użytkowania

Zastosowanie STAG 400 DPI zapewnia komfortową, dynamiczną i ekonomiczną jazdę w pełnym zakresie parametrów, gwarantowanych przez producenta samochodu. Instalacja wyposażona w sterownik STAG 400 DPI jest perfekcyjnie wyregulowana a ingerencja serwisu wymagana jest tylko przy okresowych przeglądach instalacji gazowej.

Oszczędność i bezpieczeństwo

STAG 400 DPI jest całkowicie bezpieczny dla silnika, gwarantuje ochronę wtryskiwaczy benzynowych co zostało potwierdzone w długodystansowych testach drogowych przeprowadzonych przez laboratorium Badań i Certyfikacji. Na podstawie długodystansowych testów, określono również średnie spalanie LPG i benzyny dla konkretnych modeli aut. Wyniki testów wskazują, że STAG 400DPI zapewnia doskonałe osiągi przy niewielkim zużyciu paliwa. Zużycie LPG jest około 20% wyższe od aktualnego wskazania komputera benzynowego, natomiast uśredniona wartość zużycia benzyny wynosi około 0,5l na cylinder / 100km. Należy przy tym pamiętać, że są to wartości orientacyjne i mogą ulec zmianie w zależności od marki samochodu, stanu technicznego pojazdu, jakości paliw, kodu silnika, miejsca i stylu jazdy i innych warunków eksploatacji.


Instalacje LPG do samochodów z silnikiem Diesla

Zalety:

 • Zwiększenie mocy i momentu obrotowego pojazdu (dzięki wykorzystaniu niemalże 100% energii ze spalonego paliwa uzyskujemy do 30% mocy),
 • Poprawienie wydajności, elastyczności i wydłużenie żywotności silnika (dzięki dokładniejszemu dopaleniu mieszanki nie zaobserwowano obecności sadzy i związków siarki, co w efekcie przedłuża żywotność katalizatora i filtrów cząstek stałych),
 • Zmniejszenie emisji spalin,
 • Obniżenie kosztów eksploatacji w granicach 10-30% (pozwala obniżyć spalanie oleju napędowego o 1/3 w stosunku do wartości wyjściowej, poza tym w pojazdach wyposażonych w system SCR istnieje mniejsze zapotrzebowanie na AD BLUE nawet o 70%).

IV generacja LPG - sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej

LPG Sekwencyjny wtrysk fazy lotnej LPG,  zapewnia własności jazdy porównywalne z zasilaniem benzynowym czyli zgodne z założeniami producenta pojazdu. Gaz płynny doprowadzony jest do reduktora za pośrednictwem zintegrowanego z nim elektrozaworu gazowego. Po zredukowaniu ciśnienia gazu i przejściu w fazę lotną gaz trafia do modułu filtrującego. Moduł ten odpowiedzialny jest za dokładne oczyszczenie gazu z cząstek stałych. Wstępne oczyszczanie gazu odbyło się w elektrozaworze. Po wyjściu z reduktora (parownika) pod stałym nadciśnieniem 2 barów gaz dostaje się do listwy z osadzonymi wtryskiwaczami.

Z wtryskiwaczy kontrolowanych przez sterownik gaz doprowadzany jest w bezpośrednie pobliże zaworów dolotowych. Na uwagę zasługuje fakt, że dawka gazu dla każdego cylindra determinowana jest przez kontroler wtrysku benzynowego. Dlatego też nie ma potrzeby stosowania emulatorów systemu OBD, a parametry pracy silnika są bardzo zbliżone do zasilania benzynowego w całym zakresie obrotowym.

Zalety instalacji IV generacji:

 • nie ma odczuwalnej różnicy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym,
 • samochód nie wymaga szczególnej opieki poza okresową wymianą filtra gazowego,
 • nie ma ryzyka cofnięcia się płomienia w układzie dolotowym,
 • strata mocy rzędu 2% przy zasilaniu gazowym jest praktycznie nieodczuwalna dla użytkownika,
 • przyspieszenie pojazdu zbliżone jest do zasilania benzynowego,
 • emisja szkodliwych dla zdrowia składników spalin jest wyraźnie mniejsza,
 • system poinformuje Cię o wyczerpaniu gazu i przełączy zasilanie na benzynowe.

Montujemy, polecamy i serwisujemy instalacje LPG: BRC instalacje LPGPRINS instalacje LPG do samochodówSTAG instalacje gazowe do samochodówLovato lpg KME Autogas systemsElpigaz